Baza Pełnomocników

Coraz więcej obszarów życia codziennego – od opieki nad bezdomnymi, po wsparcie niepełnosprawnych, promowanie zdolnej młodzieży – przechodzi pod skrzydła działań III sektora. Tu rodzą się pomysły jak działać sprawniej, by lokalnej społeczności żyło się lepiej. Jednak same organizacje, bez wsparcia samorządu, często pozostają z zawiązanymi rękoma.

Co robić? Razem możemy więcej! Nie jest prawdą, że każdy sektor działa w oderwaniu od pozostałych. Współpraca między organizacjami pozarządowymi a administracją samorządową jest możliwa i potrzebna.  Niniejsza baza pełnomocników zawiera dane kontaktowe do osób w poszczególnych jednostkach samorządu naszego województwa, które zajmują się współpracą z organizacjami pozarządowymi.

Nazwa jednostki  samorządu terytorialnego Pełnomocnik Telefon Mail
Województwo Warmińsko-Mazurskiego Joanna Glezman (89) 512 58 80 op@warmia.mazury.pl
Powiat bartoszycki Magdalena Czaus-Wróbel 539-782-562  
Miasto Bartoszyce Marta Szuter (89) 762-98-55  ngo@bartoszyce.pl
Gmina Bartoszyce Ewa Izdebska   (89) 762-77-05 e.izdebska@gmina-bartoszyce.pl
Gmina Bisztynek  Justyna Kobryń (89) 718-80-06 j.kobryn@bisztynek.pl. 
Miato Górowo Iławeckie Daniel Stelmach (89) 762-70-29 d.stelamach@gorowoilaweckie.pl
Gmina Górowo Iławeckie Grażyna Horak (89) 761-07-90 sekretarz@uggorowo.pl
Gmina Sępopol Iwona Olechowska-Piluk 89 761 32 92 biuro_rady@sepopol.pl
Powiat braniewski Helena  Janczarek (55) 644-02-40  oswiata@powiat-braniewo.pl
Miasto Braniewo Anna Kroczyk (55) 644-01-15 anna.kroczyk@braniewo.pl
Gmina Braniewo Mariusz Szempliński (55) 644-03-23 promocja@gminabraniewo.pl
Gmina Frombork Maria Rogińska  552-440-665 sekretarz@frombork.pl
Gmina Pieniężno Zofia Gałczyńska  (55) 237-46-61  inwestycje@pieniezno.pl
Gmina Lelkowo Justyna Sawicka-Kaczor  (55) 244-82-87 j.sawicka-kaczor@uglelkowo.pl
Gmina Wilczęta Elżbieta Hołowata (55) 249-65-04  
Gmina Płoskinia Łukasz Korneluk (55) 620-86-05 inwestycjeug@ploskinia.eu
Powiat działdowski brak pełnomocnika brak sekretariat@e-starostwo.pl
Miasto Działdowo Katarzyna Strzeszewska (23) 697-04-45 kasia_strzeszewska@dzialdowo.pl
Gmina Działdowo Referat Rozwoju, Promocji, Inwestycji i Zamówień  (23) 697-07-00 inwestycje@ugdzialdowo.pl
Gmina Lidzbark (Welski) Małgorzata Nawrocka 603-798-313 nawrocka@lidzbark.pl
Gmina Iłowo-Osada brak pełnomocnika (23) 654-10-14 gminailowo@poczta.onet.pl
Gmina Płośnica   Magdalena Przenajkowska (23) 698-17-67 m.przenajkowska@plosnica.pl
Gmina Rybno Justyna Labicka  (23) 696-60-55 j.labicka@gminarybno.pl
Powiat elbląski Karina Ulewska (55) 239-49-62 ngo.powiat.elblaski@wp.pl
Miasto Elbląg Maciej Pietrzak 55) 239-34-49 maciej.pietrzak@umelblag.pl
Gmina Elbląg Dorota Białobrzeska (55) 234-18-84  dorota.bialobrzeska@gminaelblag.pl
 Gmina Godkowo Ewelina Jakimowicz (55) 249-72-10   
Gmina Gronowo Elbląskie Izabela Kanikuła  (55) 231-56-13  i.kanikula@gminagronowo.pl
Gmina Markusy Piotr Stróżek (55) 239-43-53 sekretarz@markusy.pl
Gmina Milejewo Olgi Gniadek (55) 231-22-82  olga.gniadek@milejewo.gmina.pl
Gmina Rychliki Grzegorz Nazarewicz (55) 248-81-55 fundusze@rychliki.pl
Gmina Młynary  Sylwia Kędzierska (55) 248-60-06  
Gmina Pasłęk Jolanta Stankiewicz  (55) 248-20-01  jolanta.stankiewicz@paslek.pl
Gmina Tolkmicko Michał Beyer  (55) 231-61-21  
Powiat ełcki Zespół ds. Organizacji Pozarządowych (87) 621-83-47 ngo@powiat.elk.pl
Miasto Ełk Maciej Juchniewicz  (87) 732-61-85 bop@um.elk.pl
Gmina Ełk Bożenna Jadwiga Powązka (87) 610-44-37  b.powazka@elk.gmina.pl
Gmina Stare Juchy Agnieszka Łempicka  (87) 619-90-53  ug@stare-juchy.pl
Gmina Prostki brak (87) 611-20-12 prostki@prostki.pl
Gmina Kalinowo Anna Sawicka (87) 621-87-69 awasilewska@kalinowo.pl
Powiat giżycki Wydział Spraw Obywatelskich  (87) 428-59-58  dusyn@powiatgizycki.pl
Miasto Giżycko Wojciech Stawicki 877-324-137 wojciech.stawicki@gizycko.pl
Gmina Giżycko Katarzyna Zubowicz (87) 429-99-86 katarzyna.zubowicz@ugg.pl
Gmina Kurklanki Barbara Ginkowska (87) 421-70-02 sekretarzkruklanki@wp.pl
Gmina Ryn Grazyna Halina Sławecka (87) 429-39-60  handel@miastoryn.pl
Gmina Miłki Małgorzata Jasińska   (87) 421-10-60 sekretarz@gminamilki.home.pl
Gmina Wydminy Alina Romanowicz  (87) 421-00-19 a.romanowicz@ug-wydminy.pl
Powiat gołdapski Wioletta Anuszkiewicz (87) 615-44-03 promocja@powiatgoldap.pl
Miasto i Gmina Gołdap Justyna Charkiewicz (87) 615-60-34 fundusze@goldap.pl
Gmina Banie Mazurskie Dorota Podgórna- Ćwik  (87) 615-71-78 uscbaniemazurskie@op.pl.
Gmina Dubieninki Teresa Rydzewska (87) 615-81-37 sekretarzug@dubeninki.pl
Powiat iławski Maria Jaworska (89) 649-07-20 maria.jaworska@powiat-ilawski.pl
Miasto Iława      
Gmina Iława Marzena  Sochacka - Kuchta (89) 649-08-21 msochacka@gmina-ilawa.pl
Gmina Kisielice Paweł Jakubczyk  (55) 278-55-08 drogownictwo@kisielice.pl
Miasto Lubawa      
Gmina Lubawa Łukasz Zieliński (89) 645-54-42 przetargi@gminalubawa.pl
Gmina Susz Katarzyna Lenckowska (55) 278-60-15   fundusze@susz.pl
Gmina Zalewo Barbara Pawelczyk (89)758-83-77 fundusze@zalewo.pl
Powiat kętrzyński Maciej Piwiszkis (89) 751-17-49  
Miasto Kętrzyn Katarzyna Kopeć (89) 752-05-67 k.kopec@miastoketrzyn.pl
Gmina Kętrzyn Jadwiga Nowińska (89) 751-24-74 promocja@gminaketrzyn.pl
Gmina Barciany Emilia Żelichowska (89) 753-10-03 emilia@barciany.pl
Gmina Korsze Ewa Wronisz (89) 754-00-94 ugim_korsze@korsze.pl
Gmina Reszel Karolina Breziuk(zastepstwo) (89) 755-39-09  organizacja@ugreszel.pl
Gmina Srokowo Olga Szostek (89) 754-45-20 gmina@srokowo.iaw.pl 
Powiat lidzbarski Tylko nadzór Edyta Madziewicz brak sekretariat@powiatlidzbarski.pl
Miasto Lidzbark Warmiński Ewa Mucha(urlop do llipca 2015)                  Elżbieta Mergalska (89) 767-85-23,                  (89) 767-85-22 e.mucha@lidzbarkw.pl e.mergalska@lidzbarkw.pl
Gmina Lidzbark Warmiński Agnieszka Rasińska (89) 767-32-74  a.rasinska@gminalidzbark.com
Gmina Lubomino Dorota Dunio (89) 532-44-59 lubomino@neostrada.pl
Gmina Kiwity Aleksandra Zmitrowicz   (89) 766-09-95 sekretarz@gminakiwity.pl
Gmina Orneta Agnieszka Lewandowska (55) 242-10-39 umig@orneta.pl 
Powiat mrągowski Anna Świder (89) 741-01-50 a.swider@powiat.mragowo.pl
Miasto Mrągowo Anna Jakubowicz,                                              Natalia Koptas (89) 741-90-13,                         (89) 741-90-41 ekz@mragowo.um.gov.pl ,  promocja@mragowo.um.gov.pl 
Gmina Mrągowo Michał Przeperski (89) 741-29-24 poczta@gminamragowo.pl
Gmina Mikołajki Monika Golda - Kępa (87) 421-90-54 monika.kepa@mikolajki.pl
Gmina Piecki Edyta Szmigiel (89) 742-19-62 e.szmigiel@piecki.com.pl
Gmina Sorkiwty Dorota Prill  (89) 742-81-79   
Powiat nidzicki Marzena Pawlak  (89) 625-82-15 bip@powiatnidzicki.pl
Gmina i Miasto Nidzica Joanna Dobroń (89) 625-24-57 wicedyrektor_zoois@nidzica.pl
Gmina Janowiec Kościelny Kamila Nowosielska (89) 626-24-99  
Gmina Kozłowo Anna Jacyno  (89) 625-08-19 a.jacyno@kozlowo.pl
Gmina Janowo Iwona Pisarska (89) 626-41-05 ew.ludnosci@janowo.pl
Powiat nowomiejski Jolanta Haska  (56) 474-22-21 org2@powiat-nowomiejski.pl
Miasto Nowe Miasto Lubawskie Dorota Osińska  (56) 472-96-10 Dos@umnowemiasto.pl 
Gmina Nowe Miasto Lubawskie Katarzyna Wałdowska  (56) 472-63-18 kwaldowska@gminanml.pl
Gmina Grodziczno Helena Laskowska  (56) 472-97-13 grkw@grodziczno.pl
Gmina Kurzętnik Krzysztof Bartnicki  (56) 474-82-83 krzysztofbartnicki@kurzetnik.pl
Gmina Biskupiec Agnieszka Stajszczak  (56) 474-79-78 astajszczak@gminabiskupiec.pl
Powiat olecki Anna Turowska  (87) 520-16-57 turowska@powiat.olecko.pl
 Gmina i Miasto Olecko Alicja Mieszuk (87) 520-19-50 um@um.olecko.pl
Gmina Kowale Oleckie Tomasz Kosobudzki 510-198-898  kosobudzki@kowale.fr.pl 
Gmina Świętajno Anna Spanialska  (89) 623-20-78  aspanialska@swietajno-ug.wwm.pl 
Gmina Wieliczki Barbara Masłowska (87) 621-90-62  
Powiat olsztyński Sławomir Lech (89) 523-28-80 slawomirlech@powiat-olsztynski.pl
Miasto Olsztyn Monika Michniewicz (89) 522-28-21 michniewicz.monika@olsztyn.eu
Miasto (gmina) Dobre Miasto Magdalena Herman Więckowska   (89) 616-14-25  m.wieckowska@dobremiasto.com.pl
Miasto ( gmina)Biskupiec Magdalena Karpińska (89) 715-01-33 promocja@biskupiec.pl
Gmina Barczewo Anna Gędas  (89) 514-84-39  anna.gedas@barczewo.pl
Gmina Dywity Alicja Wąsik (89) 524-76-64 op@ugdywity.pl
Gmina Olsztynek Agnieszka Tomaszewska (89) 519-54-78 a.tomaszewska@olsztynek.pl
Gmina Gietrzwałd Agnieszka Zabłocka (89) 524-19-10 agnieszka.zablocka@gietrzwald.pl
Gmina Jeziorany Agnieszka Frąckiewicz-Nowotka (89) 539-27-41   
Gmina Jonkowo Maja Mindak (89) 670-69-19 radagminy@jonkowo.pl
Gmina Kolno Agnieszka Jeziorek (89) 716-32-26 ug_kolno@poczt.onet.pl
Gmina Stawiguda  Jerzy Raczyk  (89) 512-69-31 promocja@stawiguda.pl
Gmina Purda Rafał Wilczek  (89) 522-89-51 r.wilczek@purda.pl
Gmina Świątki Monika Ćwiek 509-221-936  
Powiat ostródzki Jolanta Dakowska (89) 642-98-48   ksp@powiat.ostroda.pl
Gmina Ostróda Marta Podgórska (89) 676-07-70 martaromanowska@ gminaostroda.pl
Miasto Ostróda Piotr Gorzelewski (89) 642-94-45   gorzelewski@um.ostroda.pl
Gmina Dąbrówno Jacek Poteć (89) 647-40-87  jaspar1@op.pl
Gmina Grunwald Waldemar Szydlik - Sekretarz (89) 647-20-46   gmina-grunwald@wp.pl
Gmina Łukta Anna Morenc (89) 647-50-70  
Gmina Małdyty Krystyna Szarzyńska (89) 758-61-24   krystyna@maldyty.pl
Gmina Miłakowo Aneta Gołębiewska-Kądziela (89) 757-83-40 promocja@milakowo.eu
Gmina Miłomłyn Natalia Karczewska (89) 642-58-04 n.karczewska@milomlyn.pl
Gmina Morąg Katarzyna Zarachowicz (89) 757-22-31   kzarachowicz@morag.pl
Powiat Piski Tomasz Borkowski (87) 425-47-61 tomasz.borkowski@powiat.pisz.pl
Gmina  i Miasto Pisz Piotr Syta (87) 424-12-07 piotr.syta@pisz.home.pl
Gmina Ruciane-Nida Barbara Klimaszewska-Rodzim (87) 423-19-89 cit@ruciane-nida.pl.
Gmina Biała Piska Krystyna Marcińczyk  (87) 424-13-54 sekretarz@bialapiska.pl
Gmina Orzysz Jadwiga Gryncewicz (87) 424-10-59 jadwiga.gryncewicz@um.orzysz.pl 
Powiat szczycieński Stefan Januszczyk (89) 624-70-04 sekretarz@powiat.szczytno.pl
Miasto  Szczytno Lucjan Wołos 89) 624-72-04 sekretarz@um.szczytno.pl
Gmina Jedwabno Teresa Gołyńska  (89) 722-60-02 gosp@rozogi.pl
Gmina Dźwierzuty Agnieszka Śladowska (89) 621-12-32  
Gmina Rozogi Monika Dąbkowska (89) 623-25-96 turystyka@ug.szczytno.pl
Gmina Pasym Paweł  Martin  (89) 621-20-11 ros_umig@pasym.pl
Gmina Świetajno Anna Spanialska (89) 623-20-78 aspanialska@swietajno-ug.wwm.pl
Gmina Wielbark      
Gmina Szczytno Monika Dąbkowska (89) 623-25-96 ugszczytno@ug.szczytno.pl
Powiat węgorzewski Barbara Dawcewicz (87) 427-09-60 promocja@powiatwegorzewski.pl 
Miasto  i Gmina Węgorzewo Danuta Abramowicz  (87) 427-54-22  
Gmina Budry Anna Kowalewska  (87) 427-80-03  a.kowalewska@budry.pl
Gmina Pozezdrze Krystyna Piotrowska (87) 427-90-06  sekretarz@pozezdrze.pl