Ruszyła VI edycja programu grantowego Tesco „Decydujesz, Pomagamy”

Ruszyła VI edycja programu grantowego Tesco „Decydujesz, Pomagamy”
Sieć sklepów Tesco już po raz szósty wychodzi naprzeciw lokalnym społecznościom. 1 kwietnia ruszyła bowiem kolejna edycja programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”, do którego mogą się zgłaszać organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne działające na terenie całego kraju.

Lokalne organizacje społeczne i aktywni mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły na inicjatywy poprawiające życie w ich lokalnym otoczeniu. Program otwarty jest na każdego. Zarówno organizacja pozarządowa, spółdzielnia socjalna, instytucja publiczna, jak i grupa mieszkańców, która aktywnie działa w danej społeczności, może zgłosić pomysł na projekt na rzecz własnej okolicy. Tematyka zgłaszanych projektów jest bardzo szeroka. Inicjatywy mogą dotyczyć edukacji dzieci i młodzieży, promocji zdrowego stylu życia, odświeżenia przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które mieszkańcy chcą mieć większy wpływ.

Pomysły można zgłaszać za pomocą formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie: www.tesco.pl/pomagamy do 29 kwietnia 2018 roku.

Spośród zgłoszonych pomysłów, w każdym z mikroregionów Komisja Granowa wybierze po trzy projekty, które przejdą do następnego etapu. W praktyce, każda organizacja, która dotrze do etapu głosowania zwycięży. O tym, czy grant będzie wynosił 5000, 3000 czy 1000 złotych  zdecydują mieszkańcy, głosując w swoim sklepie Tesco. W każdym z mikroregionów do zdobycia będą trzy granty w wysokości 5000, 3000 i 1000 złotych na realizację działań społecznych.

Kontakt do biura programu:

Biuro Programu Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17)

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: www.tesco.pl/pomagamy