Ruszyła V edycja programu grantowego „Decydujesz, Pomagamy”

Ruszyła V edycja programu grantowego „Decydujesz, Pomagamy”
Sieć sklepów Tesco już po raz piąty wychodzi naprzeciw lokalnym społecznościom. 8 października ruszyła V edycja programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”, do którego mogą się zgłaszać organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne działające na terenie całego kraju.

Lokalne organizacje społeczne i aktywni mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły na inicjatywy poprawiające życie w ich lokalnym otoczeniu. Program otwarty jest na każdego. Zarówno organizacja pozarządowa, spółdzielnia socjalna, instytucja publiczna, jak i grupa mieszkańców, która aktywnie działa w danej społeczności, może zgłosić pomysł na projekt na rzecz własnej okolicy. Tematyka zgłaszanych projektów jest bardzo szeroka. Inicjatywy mogą dotyczyć edukacji dzieci i młodzieży, promocji zdrowego stylu życia, odświeżenia przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które mieszkańcy chcą mieć większy wpływ.

Pomysły można zgłaszać za pomocą formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie: www.tesco.pl/pomagamy do 18 listopada 2018 roku.

Spośród zgłoszonych pomysłów, w każdym z mikroregionów Komisja Granowa wybierze po trzy projekty, które przejdą do następnego etapu. W praktyce, każda organizacja, która dotrze do etapu głosowania zwycięży. O tym, czy grant będzie wynosił 5000, 3000 czy 1000 złotych  zdecydują mieszkańcy, głosując w swoim sklepie Tesco.

W każdym z mikroregionów do zdobycia będą trzy granty w wysokości 5000, 3000 i 1000 złotych na realizację działań społecznych.

W ciągu czterech dotychczasowych edycji programu „Decydujesz, pomagamy” klienci Tesco w Polsce wrzucili do urn ponad 21 mln żetonów, wybierając tym samym najciekawsze projekty społeczne. W ten sposób Tesco wsparło 815 projektów, przekazując na ich realizację ponad 3 mln złotych.

Nie macie pomysłu na projekt? Zajrzyjcie na stronę www.tesco.pl/pomagamy i zobaczcie jakie działania zostały już wprowadzone w życie  w Waszym regionie. Zainspirujcie się do działania!

Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania, wątpliwości lub chcielibyście przedyskutować swój pomysł – z przyjemnością Wam pomożemy. Na Wasze wiadomości czeka biuro programu, czyli Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl, telefon: 22 100 55 93.